CNC İşleme Merkezleri ve CNC Tornalar -Tayvan

JOHNFORD CNC

1979 kuruluşlu JOHNFORD; BOEING, AIRBUS ve BOMBARDIER Uçakların iniş takımlarını üreten SAFRAN GROUP (Fransa) ile Japon NSK Rulman Fabrikasında CNC tezgâhları çalışan, alanında dünyaca ünlü bir Çekoslovak markasının Borverklerini üreten, ağır güçlü ve rijitliği ile bilinen ürünleri ile Tayvan’ da kendi dökümhanesi olan ve cnc kafalarını dahi kendi üreten ender firmalardan biridir.

JOHNFORD – ROUNDTOP MACHINERY INDUSTRIES CO. LTD.

 

1979 kuruluşlu JOHNFORD; BOEING, AIRBUS ve BOMBARDIER Uçakların iniş takımlarını üreten SAFRAN GROUP (Fransa) ile Japon NSK Rulman Fabrikasında CNC tezgâhları çalışan, alanında dünyaca ünlü bir Çekoslovak markasının Borverklerini üreten, ağır güçlü ve rijitliği ile bilinen ürünleri ile Tayvan’ da kendi dökümhanesi olan ve cnc kafalarını dahi kendi üreten patentli teknolojileri olan ender firmalardan biridir.

 

İşleme merkezlerinde 6.000 mm ye kadar ülkemizde, 28.000 mm ye kadar da dünyada çalışan referans makineleri ile dikkat çekmektedir. Ülkemizde GAMAK MOTOR’ da, JOHNFORD’ dan 3000 mm çap tornalayan Türkiye’ nin en büyük CNC Dik Tornalarından biri (ve 130 luk Borverk) çalışmakta. YILDIZ KALIP ve GÜNEŞ HİDROLİK’ te köprü hareketli 6 metrelik işleme merkezi çalışmakta. Konya KAYAHAN HİDROLİK’ te “C” ve “Y” eksenli 1.000 mm çap çeviren 5.000 mm boy işleyen torna tezgahı (ve daha küçükleri), 110′ luk Borverk ve Köprülü İşleme Merkezleri çalışmakta.

 

MERCEDES’ e parça üreten AYTAÇ MAKİNE’ de Johnford “C” tipi divizörlü ve döner tablalı işleme merkezleri 24 saat esasıyla durmadan çalışmaktadır. FORD’ a parça üreten BİRİNCİ OTOMOTİV’ de de Johnford “C” tipi ve Köprülü İşleme Merkezleri yine 24 saat esasıyla çalışmaktalar. Bu firmaların üretimleri sürekli Ana Sanayi ölçü ve kalite denetimlerine tabi tutulmaktadır.

 

İstanbul’ da ki en profesyonel kalıpçılardan olan HASER METAL ve GALAXY KALIP’ da CORVETTE, VOLVO, TOFAŞ, SKODA ve RENAULT‘ un kapı, kokpit, far ve tampon kalıplarını işlemektedirler, kendilerinde JOHNFORD DMC 1500 – 2100 – 2600 ve 3100SH köprülü işleme merkezlerimiz bulunmaktadır. (Bazı modeller birden fazla)

 

Bursa YAPA (YEPSAN) Yedek Parça Kalıp’ da Köprü tipi 4100PH modeli ve daha küçükleri çalışmakta. Bursa’da TOFAŞ-FIAT’ a yurt dışında VW, AUDI, VOLVO, GM, BENTLEY gibi ana sanayilere ve havacılık sanayine kalıp yapmaktadır.

 

İşiniz, Güç ve Stabil Rijitlik gerektiriyorsa JOHNFORD doğru tercihtir.

 

ROUNDTOP MACHINERY, kurulduğu 1979 yılından beri göstermiş olduğu üstün performans ve hızlı yükselme grafiği sayesinde dünyanın önde gelen takım tezgâhları üreticileri arasındaki yerini almıştır. Hızla ilerlemeye devam eden ROUNDTOP, çok büyük başarılara imza atmaya devam etmektedir.

 

TARİHÇE

1979 Firmanın kurulmasıyla birlikte üniversal freze tezgah üretimine başlandı. Daha sonra CNC freze ve işleme merkezleri ürün portföyüne eklendi.

1989

Yeni fabrikanın kurulmasıyla birlikte seri imalata geçildi ve aynı zamanda Hewlett Packard HP-300 yazılımı satın alınarak profesyonel yönetim güçlendirildi.

1990

Tayvan Ekonomi Bakanlığı tarafından “A” sınıfı CNC torna üreticisi ve yine “A” sınıfı fabrika standartlarına sahip olduğumuz tescil edildi.

1992

Firmanın halka arzının gerçekleştirilmesiyle birlikte yeni ürünler portföye eklendi:

  1. CNC Dik Torna Tezgahları
  2. Yatay İşleme Merkezleri
  3. Köprülü Tip Dik İşleme Merkezleri
  4. Düz Banko CNC Torna Tezgahları
  5. CNC Metal Şekillendirme Tezgahları (Patentli)
  6. CNC Diş Açma Tezgahları (Patentli)
  7. Endüstriyel Otomasyon Hatları

1995

Uluslararası ISO 9002 sertifikası ilgili kurum tarafından onaylandı.

1996

 “Tayvan’ın en kaliteli markası” ünvanı JOHNFORD VMC serisi işleme merkezleri ve tornalar için sektör tarafından tescillendi.

1997

Yeni nesil, üst segment SV serisi dik işleme merkezi ve ST serisi tornaların AR-GE süreci tamamlandı ve piyasaya sunuldu.

1998

Hassas 5 eksen köprülü tip dik işleme merkezinin AR-GE süreci tamamlandı ve dünyada metal endüstrisinin hizmetine sunuldu.

2000

24 milyon dolar değerindeki üçüncü fabrikanın imalata hazır hale getirilerek çok büyük boyutlarda ve geniş bir ölçekte CNC takım tezgâhları üretimine başlandı.

2001

Küçük ve orta ölçekli DMC serisi köprülü dik işleme merkezleri geliştirildi.

2002

11 metre uzunluğunda işleme yeteneğine ve hareketli köprüye sahip SDMC-11000×2500-2H modelinin ve SV-33/41/48 modellerinin piyasada çalışmaya başladı. Aynı zamanda Tayvan borsasının önemli bir aktörü haline gelindi.

2003

Uluslararası bir kuruluş olan TUV tarafından ISO 9001: 2000 sertifikamız tescillendi.

2004

Devasa 28 metre uzunluğunda işleme yeteneğine ve hareketli köprüye sahip SDMC-28000-2H modelinin AR-GE süreci tamamlandı ve üreticinin hizmetine sunuldu.

2005

Yeni model 5 eksen makina ve kafalar geliştirildi. Kaynak planlama yazılımı ERP ve AR-GE yönetimi sistemi PDM firmada kullanılmaya başlandı ve üretimde verimlilik artırıldı.

2009

 “Direct Drive fener mili, işleme merkezleri ve seri imalat metodları” konularında Çin ve ABD’de patentler alındı.

2010

 “Hidrostatik Rulman Güvenliği Sistemi” konusunda Çin’de patent alındı.

2011

 “Ray tipi çok eksenli köprülü dik işleme merkezi” konusunda Çin’de patent alındı.

2012

 “Direct Drive fener mili, işleme merkezleri ve seri imalat metodları” konusunda İtalya’da patent alındı.

Marka Tanıtım Johnford Görseli

 

FABRİKALAR

MODERN İŞLETMELER

Modern ve çağdaş fabrikalarımız depreme dayanıklı olmakla birlikte en ileri teknoloji makinaların üretimini kusursuz bir çalışma ortamında gerçekleştirebilecek şekilde dizayn edilmiştir. Bu tasarım ve bakış açısı, çok geniş ölçekte çeşitli standart ve özel üretim makinalarımızı en kısa sürede tamamlayıp müşterilerimizin hizmetine sunmamıza olanak tanımaktadır.

ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME

KALİTE VE GÜVENİLİRLİK İÇİN AR-GE VE TEKNOLOJİK ARAŞTIRMALARDA SÜREKLİLİK ANLAYIŞI

Tasarım konusunda deneyimli mühendislerimiz ve AR-GE departmanımızın ileri teknoloji laboratuvarları sayesinde, yüksek performanslı yeni model ürünler geliştirmeye devam etmekteyiz. Tasarımda maksimum verimliliği yakalamak adına son teknoloji Sonlu Eleman Analizi yazılımını kullanmaktayız. Geniş ürün portföyümüz şu kategorilerdeki takım tezgahlarını içerir: CNC Dik Torna Tezgahları, CNC Dik İşleme Merkezleri, Yatay İşleme Merkezleri, Köprülü Tip Dik İşleme Merkezleri, Düz Banko CNC Torna Tezgahları, Eğik Banko CNC Torna Tezgahları, CNC Metal Şekillendirme Tezgahları (Patentli), CNC Diş Açma Tezgahları (Patentli).

ÜRETİM SÜRECİ

MAKSİMUM KALİTE VE GÜVENİ SAĞLAYAN İYİ PLANLANMIŞ ÜRETİM SÜRECİ

Kusursuz imalat konusunda ısrarcı olan firmamız, 20 yıldır tüm üretim sürecinin mükemmelleştirilmesi konusuna özel önem vermektedir. Dökümden hassas taşlamaya, montajdan son kalite kontrole, üretimin her aşaması sıkı bir şekilde kontrol edilmektedir. Şirketimiz hem ISO 9001 hem de CE sertifikasına sahiptir.

KALİTE VE HİZMET

Misyonumuz, öncelikli hizmet, uzun süreli birliktelik ve karşılıklı kazanç ilkelerine dayanarak müşterilerimize hizmet sunmaktır. Aynı zamanda ürün kalitesi, müşteri geri dönüşleri ve sektör ihtiyacına uygun hareket etmek bizim için büyük önem taşımaktadır. Gelişmiş kalite kontrol departmanımız ürünlerin imalat sonrası son kontrollerini çok dikkatli bir şekilde yapmanın yanında üretimin çeşitli aşamalarında da kontroller yapmaktadır. Kalite kontrol mühendislerimiz hassas ve son teknoloji ölçüm cihazlarını büyük bir titizlikle kullanmak için eğitilmişlerdir. Yüksek kalite anlayışımızın firmamızın ruhu, müşteri memnuniyetine verdiğimiz önemin de firmamızın sürükleyici gücü olduğuna inanıyoruz.

ULUSLARARASI SATIŞ AĞI

Geçtiğimiz 20 yılda firmamız, dünya çapında bir satış ağı kurmayı başarmıştır. Kendimizi, müşterilerimize en yüksek katma değere sahip ürünleri ulaştırmaya adadık ve sonucunda da CNC takım tezgahları konusunda dünya çapında herkes tarafından kabul gören bir üne kavuşmuş bulunmaktayız. Ürün performansını geliştirme, kalite kontrol sistemini güçlendirme ve dünya çapında teknik destek ağımızı genişletmek için durmaksızın çalışmaktayız. İşimize olan tutku ve kapasitemizin yakın gelecekte dünya CNC takım tezgâhları sektöründe çığır açacak gelişmelere ön ayak olacağına dair inancımız tamdır.